Suarez, erou pe Camp Nou! Thriller la Liverpool!

Seara magică din Liga Campionilor a început cu două meciuri în care au fost implicați șase români, doi jucători și patru arbitri!

Cu Ianis Hagi titular, Genk a remizat, 0-0 cu Napoli. Meciul a fost arbitrat de o brigadă românească. Ianis Hagi a ratat o ocazie urisă în minutul 85.

Slavia Praga, echipa lui Nicușor Stanciu, a pierdut în fața Borussiei Dortmund cu scorul 0-2. Mijlocașul român a fost cel mai bun om al cehilor în prima repriză.

Barcelona s-a impus cu 2-1 în meciul serii din Liga Campionilor, contra lui Inter Milano. Italienii au deschis scorul, însă Suarez a fost eroul catalanilor.

Vezi rezultatele serii și imagini cu golurile  pe realitateasportiva.net.