Advertising
Advertising
Rusia intenționează să reia livrările de gaz către Ucraina

Rusia intenționează să reia livrările de gaz către Ucraina
Scris deRealitatea.NET
Publicat6 oct. 2014, 18:18
Actualizat6 oct. 2014, 18:21
Ministrul rus al energiei, Aleksandr Novak, a anunțat, luni, că Rusia consideră necesară reluarea livrărilor de gaze natuale, către Ucraina, pentru a o ajuta să treacă cu bine de anotimpul geros. Declarațiile vin în contextul în care, precizează Aleksandr Novak, în urma analizei privind balanța energetică, rezultatele au arătat că rezervele de gaze, existente în depozitele subterane ucrainene, nu sunt suficiente pentru a trece cu bine toamna și iarna care se apropie, anunță RIA Novosti.
Citește și
- 20:00Haos după un accident rutier. Aproape două milioane de albine au invadat zona după răsturnarea unui camion
- 19:19Serviciile de informații avertizează: Inteligența Artificială va putea prăbuși guverne în câteva luni
- 18:18Ucraina a lovit un centru rus de comunicaţii prin satelit din regiunea Moscovei.
- 17:33Volodimir Zelenski, după demisia lui Keir Starmer: ”Îţi mulţumesc pentru toată cooperarea noastră”. Reacția Kremlinului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























