Advertising
Advertising
Reacția PSD după atacul lui Iohannis: Nu a înţeles nimic

Reacția PSD după atacul lui Iohannis: Nu a înţeles nimic
Scris deRealitatea.NET
Publicat7 dec. 2018, 14:37
Actualizat7 dec. 2018, 15:02
"Preşedintele Iohannis îşi depăşeşte rolul constituţional, acela de garant al Constituţiei. Faptul că nu a răspuns propunerii de revocare, care este atributul punctual al prim-ministrului, blochează Guvernul, demonstrează că e într-o bătălie, continuă bătălia politică şi îşi depăşeşte rolul constituţional. Nu a înţeles nimic'', a concluzionat social-democratul Florin Iordache, după atacul devastator al președintelui.
Citește și
- 07:24Crin Antonescu pune tunurile pe Ilie Bolojan: ”Își face propagandă. O ruptură în PNL este inevitabilă”-VIDEO
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
- 22:59Adrian Veștea anunță că are o majoritate sigură: „Avem acele 200 de voturi, chiar depășim acest număr. Începând de mâine chem la discuții toate forțele proeuropene”
- 22:54Adrian Veștea: „Mâine îi voi spune lui Bolojan să lăsăm orgoliile, țara trebuie guvernată”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























