Advertising
Advertising
Ponta: România trebuie să-şi asume rolul de frontieră NATO; trebuie să creştem bugetul Apărării

Ponta: România trebuie să-şi asume rolul de frontieră NATO; trebuie să creştem bugetul Apărării
Scris deRealitatea.NET
Publicat2 apr. 2014, 12:10
SursăMediafax
Premierul Victor Ponta a declarat, miercuri, că România trebuie să-şi asume rolul de frontieră a NATO într-o regiune fierbinte, el arătând că trebuie majorat bugetul Ministerului Apărării cu 0,2% din PIB anual, astfel încât în 2017 acesta să ajungă la 2%.
Citește și
- 19:21Cristian Diaconescu, avertisment după incidentul cu drona: „Se pune problema atacării României pe alte paliere și în ideea unui dosar cu termen lung”
- 18:01Grindeanu, după vizita președintei Indiei: „Sunt convins că avem de câștigat din parteneriatul cu un gigant economic global”
- 17:28Ion Cristoiu, după doborârea dronei de către Armata Română: Trebuie tratată ca un incident de rutină, nu ca „victoria de la Plevna”
- 15:01Mihai Fifor:”Pleacă, Ilie! Fă un bine României și du-te! Românii nu sunt bătaia ta de joc! Ai eșuat grav încă o dată”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























