Advertising
Advertising
Ciolacu, mesaj tranșant după ce România a primit o nouă tranșă din banii PNRR

Premierul Marcel Ciolacu a cerut responsabilitate în gestionarea banilor
Scris deRealitatea.NET
Publicat29 sept. 2023, 16:18
Actualizat29 sept. 2023, 16:19
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat, după ce Comisia Europeană a virat României banii din cerea a doua de plată din PNRR, în valoare de peste 2,7 milioane euro, că „avem responsabilitatea de a gestiona eficient şi transparent banii aceştia, destinaţi unor reforme-cheie pentru tranziţia verde şi digitală a României”.
Citește și
- 09:37Disperarea lui Bolojan, vrea să rămână la butoane până în toamnă
- 09:30Ilie Bolojan ține cu dinții de guvernare: ce calcule se fac după Congresul PNL
- 09:20Crin Antonescu, atac duc la Bolojan: „Ni se livrează iluzia că e cel mai bun premier. Congresul a fost doar despre ruperea de PSD”
- 09:00Acuzații dure în PNL-ul lui Bolojan: liberalii din Brașov ar fi fost monitorizați, iar delegația nu a mai ajuns la Congres: „A fost poliție politică!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























