O mașină în care se aflau 5 persoane, lovită de tren, în Prahova! Cum se simt pasagerii

Tren - imagine de arhivă
O maşină a fost lovită de tren, duminică, la prânz, la o trecere la nivel cu calea ferată din comuna Teişani, în nord-estul judeţului Prahova. În vehicul se aflau cinci persoane, care au scăpat ca prin minune, relatează realitateadeprahova.net.
Accidentul s-a produs duminică, în jurul orei 11.45, în satul Malu Vânăt din comuna Teişani, aproape de intrarea în localitate dinspre Vălenii de Munte. În zonă există o trecere la nivel cu calea ferată care nu e prevăzută cu bariere.
Autoturismul a fost acroşat de trenul de călători care circulă pe ruta Măneciu-Ploieşti Sud şi în care se aflau peste 100 de călători, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă "Şerban Cantacuzino" al judeţului Prahova.
În maşina lovită de tren se aflau cinci persoane. Una singură a necesitat îngrijiri medicale la faţa locului, însă a refuzat transportul la spital pentru îngrijiri suplimentare, a mai anunţat ISU Prahova.
ISU Prahova a intervenit la faţa locului cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.
Citește și:
- 18:59 - Anunț important de la MAE: România și SUA au încheiat procedurile pentru acordul privind securitatea socială
- 17:08 - Noul trend care îi scoate din minți pe șoferi. Adolescenții blochează intenționat trecerile de pietoni- VIDEO
- 16:34 - Crește indemnizația de însoțitor pentru persoanele cu handicap, de la 1 iulie. Câți bani în plus se dau
- 15:52 - Două românce, printre persoanele dispărute după prăbușirea unei clădiri în Germania. O explozie de gaze, cauza probabilă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














