Advertising
Advertising
Traian Băsescu: Asumarea bugetului este un abuz de putere. PSD trebuia lăsat la Guvernare să se descurce

Traian Băsescu: Asumarea bugetului este un abuz de putere. PSD trebuia lăsat la Guvernare să se descurce
Scris deCorpaci Cristina
Publicat23 dec. 2019, 21:38
Actualizat23 dec. 2019, 21:51
Traian Băsescu, invitat la REALITATEA PLUS, a declarat că Guvernul a creat un precent periculos asumându-și bugetul, iar CCR poate opri acest lucru. Asumarea bugetului, consideră fostul președinte este un abuz de putere. Băsescu consideră că PSD ar fi trebuit să rămână la Guvernare ca să se descurce cu ce a promis.
Citește și
- 22:39Marius Tucă demască toate aranjamentele: „Nimeni nu-l mai vrea pe Bolojan la guvern, nici măcar o zi!”
- 22:09Adrian Veștea cere votul de învestitură în Parlament: „Orice secundă fără guvern înseamnă dezastru pentru țară”
- 20:55Luis Lazarus: „Nu votați guvernul. Robotul Veștea va urma programul lui Bolo!”
- 19:49George Simion: „Așteptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























