Președintele interimar al PSD îl scuză pe Bădălău pentru afirmațiile grave la adresa Diasporei

Friday, 29 November 2019, 22:22 Sursă: Realitatea.NET

Președintele interimar al PSD reacționează în scandalul momentului în care senatorul Niculae Bădălău a jignit Diaspora prin declarații halucinante. El și-a cerut scuze pentru derapajul în care consideră că nu trebuie să fie angajat întregul PSD, după cum afirmă.

Adaugă părerea ta

”Resping afirmațiile făcute de Niculae Bădălău la adresa românilor din Diaspora. Îmi cer scuze public pentru acest derapaj, dar acesta nu trebuie să angajeze Partidul Social Democrat în ansamblul său. De altfel, am discutat cu domnul Bădălău și m-a asigurat că a conștientizat exprimarea nefericită și că o regretă.

PSD îi respectă pe toți românii indiferent de locul în care trăiesc. Atrag atenția tuturor membrilor că partidul a intrat într-o perioadă de reconstrucție, iar astfel de afirmații nu pot fi tolerate!”, a scris Marcel Ciolacu pe Facebook.

Comentarii Existente
2019-11-30 00:38:40
Paine si circ in Romanica

Badalaul a spus o realitate, ca vreti voi acum sa pozati in virgine si academicieni e alta treaba. Mergeti pe statistica din 2018 a UE care spune ca 70% din curve la nivel de uniune sunt ROMANCE! Oare cate sunt daca numai lui Clamparu i-au atribuit 5000 si ala nu folosea decat moldovence din Romania. Cati pesti sunt inchisi in tara si afara? Statul roman nu e capabil sa desluseasca cazul Caracal de atata timp, dar sa mai numere si curvele. Noroc cu cei de la UE ca le numara ei. Vreti nu vreti asta e realitatea, Romania e plina de curve si prosti de da pe afara...

2019-11-30 06:26:20
Si ăstia cu cine votează ?

Vai domnul Pâine si circ,dar fetele de care vorbiți sunt sechestrate de handrăi,care sunt oameni de afaceri stimați la noi,deci nu pot iesi libere si nici nu votează.Asa ca nu le mai tineti partea,prosperitaea prin alegerile diasporei este de necontestat ,că altfel nu le-ar creste coarne de cerb,unor oameni ca mine si dv.

2019-11-30 08:20:41
Constantin Gadea

SA FIE JUDECATA BANDA DE PUCISTI A PSD-ULUI. Banda lui Dragnea si Tariceanu, pe care o notez prescurtat cu BDT, a fost constituita din: Liviu Dragnea, Calin Popescu Tariceanu, Tudorel Toader, Carmen Dan, Viorica Dancila, Florin Iordache, Serban Nicolae, Eugen Nicolicea, Darius Valcov, Catalin Radulescu, Codrin Stefanescu, Melescanu, Corlatean, Victor Ciorbea, Adina Florea si Valer Dorneanu, si trebuie judecata pentru trei ani de activitate antistatala desfasurata zilnic la nivelul cel mai inalt, cu consecinte grave pentru tara si cu prejudicii imense pe plan intern si international. Aceasta banda politica BDT, a desnfasurat zilnic - timp de trei ani si fara intrerupere – activitati antistatale, care pot fi apreciate ca minilovituri de stat, care vizau: subordonarea Justitiei, punerea stapanirii pe toate institutiile statului si , pana la urma, punerea stapanirii pe Romania, pentru a rupe tara de Occident si a o preda Rusiei. Sa se stabileasca ce au facut cu banii de la buget si cu cei din fondurile UE, fiindca numai Dragnea, ajutat de consiliera sa Carmen Dan, a furat probabil peste un miliard de euro din 2002 pana in prezent, cu Tel Drum si alte actiuni banditesti. Un exemplu este Hotelul Turris, cu opt etaje, pe care l-a cumparat in 2009 cu 300 de mii de lei, pe numele sotiei, cand hotelul valora 110 milioane de lei. Pupila lui Dragnea, Carmen Dan, care l-a consiliat cum sa fure sute de milioane de euro la Alexandria, a fost rasplatita cu functii inalte si individa, ca recunostinta, a pus armata de jandarmi echipata de razboi sa nimiceasca o suta de mii de manifestanti pasnici si tot ea a dus acolo si derbedeii aruncatori de pietre. Pacat ca legea nu permite sa fie spanzurata in Piata Victoriei. Banda BDT trebuie judecata pentru ce a facut banditeste cu banii si cu legile tarii, pe parcursul a trei ani de activitate fatis antiromaneasca, pentru ce a facut cu Kovesi, cu votantii romani din Diaspora, cu atitudinea nedemna fata de diplomatii occidentali. BDT trebuie judecata pentru ca ne-a rupt de tarile arabe si s-a straduit sa ne scoata din UE. Trebuie sa raspunda cei vinovati din BDT, pentru salariile si pensile acordate din imprumuturi, pentru lipsa investitiilor, pentru acordarea de pensii speciale si ajutoare sociale nemeritate si pentru macelul din 10 august.

2019-11-30 08:21:40
Constantin Gadea

ALEGERI ANTICIPATE IMEDIAT ! De ce ? 1). Pentru ca fortele politice democrate, pe care putem conta, sa obtina cu certitudine o majoritate confortabila in ambele camere ale Parlamentului. Pe Ponta, Tariceanu si Daniel Constantin si pe oamenii acestora nu putem conta. Pe UDMR nu putem conta. Pe minoritarii nemaghiari nu putem conta; 2). Pentru ca fortele politice comunistoide si antioccidentale sa nu aiba timp pentru a se reorganiza. Cei care au ajuns milionari sau miliardari in euro prin spolierea Romaniei, prin jaf si coruptie sau au pus umarul ca sa ne rupa de occident, sunt in stare de orice, ca in Ucraina. PMP este un partid politic democrat pe care putem conta. Dar Basescu, care este patriot si cel mai competent politrician, trebuie recunoscut ca atare de presedintele Iohannis, odata cu sprijinirea Republicii Moldova sa supravietuiasca si sa devina membru al Uniunii Europene. Pe USR-PLUS putem conta, dar fara joaca de-a pisica cu soricelul, care poate distruge toata fundatia buna care s-a turnat acum pentru edificarea unei Romanii cu adevarat democrate. Vreau sa va amintesc si presedintelui Iohannis si PNL-ului, ca nu ati amintit nimic despre PNTCD niciodata, desi iubirea de neam si de tara ar fi trebuit sa va indemne. Sa va amintesc eu ca Domnul Coposu a fost un sfant si ca partidul sau, care a facut istorie cat a mai trait SENIOIRUL, nu s-a murdarit sa sprijine partidul criminalului Ion Iliescu. Nu mai amintesc aici, cine a aruncat pe PNTCD, in campania din 2000, intreaga raspundere pentru neimplinirile din guvernarea Conventiei Democrate dupa 1996, ceea ce a dus la disparitia partidului PNTCD-COPOSU. Domnule PRESEDINTE IOHANNIS, eu am scris pe forum ca veti obtine de doua ori mai multe voturi decat Dancila si asa a fost dar, ca professor cu gandire logica, va avertizez ca putem pierde tot, daca intarziati cu declansarea alegerilor anticipate.

2019-11-30 09:43:43
Paine si circ in Romanica

Santa Klaus nu e prost, daca face anticipate nu obtine acum decat intarirea USR+ si a PSD care a dat 34% lui Dancila si nu cred ca vrea, daca Dancila scotea sub 20% imediat intra in procedura pentru anticipate si scapa definitiv de PSD. Cu toata Diaspora contra tot su scos 34% procent clar tipic votantilor PSD la o prezenta la vot de aprox 50%. Dar sa revenim la curvele noastre din diaspora, UE ciordeste din Romanica cu hipermarketuri, banci, asigurari, comert cu energie, iar corvele, pestii si hotii intorc banii cum se pricep mai bine.

2019-11-30 11:31:46
borfasi

Arestati-l pe tiganul asta care face propaganda psd !!!!!

2019-12-01 11:33:45
Dinca Vasile

Ii doare n c** pe diasporeni de Romania! Ei isi umfla burtile! Nu aduc nici un venit Romaniei! Sa faca ei autostrăzi, sosele, poduri, etc si atunci mai discutam! Sa plateasca impozite pentru Romania si apoi sa vorbeasca!! Daca nu platesc impozite statului roman, sa nu mai aiba pretentii!

Alte articole din: Ultimele Stiri