Dragnea: PSD nu va participa la alegerile locale dacă Guvernul schimbă legea electorală

Dragnea: PSD nu va participa la alegerile locale dacă Guvernul schimbă legea electorală
Preșendintele PSD, Liviu Dragnea, a avertizat joi, că social-democrații nu vor participa la alegerile locale dacă Guvernul Cioloș va da curs cererii PNL privind adoptarea unei OUG pentru revenirea la alegerea primarilor în două tururi de scrutin. "Nu acceptăm după ce deja s-a instituit o regulă în România și președintele României, în Parlament, a criticat instabilitatea legislativă, după ce CCR a adoptat o decizie prin care s a spus negru pe alb că nu se mai acceptă modificări la legile electorale mai devreme de un an înainte de data alegerilor. Considerăm că actualul Guvern nu are de ce să devină instrumentul PNL", a subliniat Dragnea, potrivit Realitatea TV.
Citește și
- 15:38George Simion: „Prima opțiune sunt alegerile anticipate” / Provocare pentru Nicușor Dan: „Să spună public ce crede despre AUR, apoi să ne ceară voturile pentru Veștea”
- 15:25George Simion îi cere lui Bolojan să părăsească astăzi Palatul Victoria: „Să respecte democrația din România. Din 5 mai îl ocupă abuziv”
- 15:17George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”
- 15:04George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























