Viceprimarul din Timişoara, Ruben Laţcău, şi secretarul general interimar al primăriei, testați pozitiv cu noul coronavirus. Dominic Fritz intră în izolare

Viceprimarul din Timişoara, Ruben Laţcău, şi secretarul general interimar al primăriei, testați pozitiv cu noul coronavirus. Dominic Fritz intră în izolare
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, a anunțat că intră în izolare și va lucra de acasă după ce doi colegi au fost testați pozitiv cu noul coronavirus. Este vorba despre viceprimarul municipiului, Ruben Laţcău, şi secretarul general interimar al primăriei, Caius Şuli.
Fritz s-a testat și a primit rezultat negativ, dar a decis să se izoleze ca măsură de precauție. Lațcău este asimptomatic, iar Șuli are simptome ușoare.
”Nu știm deocamdată să existe vreo legătură între cele două cazuri. În Primărie am stabilit, imediat după ce am preluat mandatul, un program de lucru decalat care să evite aglomerarea din birouri și purtăm mască.
Ieri (miercuri - n.red),spațiile pe palierul conducerii, de la etajul 1, au fost dezinfectate, iar angajații de pe acest palier vor fi testați. Eu voi repeta testul la sfârșitul săptămânii ca să fim toți în siguranță.
Întâlnirile pe care le-am programat pentru această săptămână vor avea loc pe zoom, iar dosarele le voi primi la semnat, în continuare, pentru ca activitatea primăriei să nu fie perturbată”, a anunțat Fritz, pe Facebook.
Citește și:
- 16:09 - 2.800 de lei amendă pentru pietoni. Greșeala frecventă care te taxează instant
- 16:07 - Nicușor Dan, declarații cu câteva ore înainte de votul din Parlament pentru demiterea lui Ilie Bolojan - LIVE TEXT
- 15:58 - Doliu printre afaceriști: Lucian Pastramă, patronul unei firme de confecții a murit la 56 de ani
- 15:56 - Parlamentarii UDMR vor fi prezenți în sală la moțiune, dar nu vor vota - Kelemen Hunor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














