Advertising
Advertising
Un nou protest la Șantierul Naval Mangalia. Angajații au oprit lucrul pentru a doua zi la rând, se strigă "Hoții!" - VIDEO

Șantierul a intrat în insolvență și nu mai are lucrări
Scris deRealitatea.NET
Publicat20 mar. 2026, 12:29
Actualizat20 mar. 2026, 12:39
Un nou protest spontan a izbucnit vineri în curtea Șantierului Naval DAMEN Mangalia, unde zeci de angajați au întrerupt lucrul pentru a doua zi consecutiv, nemulțumiți că nu și‑au primit salariile pentru a treia lună la rând. Protestul a fost confirmat de Sindicatul Liber Navalistul.
Citește și
- 14:18Un lider AUR, curtat de PSD: „Am primit telefon acum o oră!”
- 14:03Despăgubiri de peste 1.000.000 RON, cerute artizanilor care au orchestrat abuzurile împotriva Realitatea PLUS. Avocatul Matei Ștefănescu explică cum vor răspunde solidar membrii CNA
- 13:49Război politic la CCR. De ce acuză Sorin Grindeanu Guvernul Bolojan de „abdicare de la rolul constituțional”
- 13:36Șeful Pentagonului îl contrazice pe șeful NATO. SUA nu mai garantează ajutor în cazul activării Articolului 5 al NATO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























