Advertising
Advertising
Sorin Cîmpeanu a anunțat cu cât vor crește bursele elevilor în anul școlar 2021-2022 - Document

Sorin Cîmpeanu a anunțat cu cât vor crește bursele elevilor în anul școlar 2021-2022 - Document
Scris deIoana Stanescu
Publicat10 sept. 2021, 23:06
Actualizat10 sept. 2021, 23:15
Guvernul a adoptat, în primă lectură, proiectul privind stabilirea cuantumului minim al burselor elevilor. Anunțul a fost făcut de ministrul Sorin Cîmpeanu, care a precizat că vor fi creșteri pentu bursele de merit, performanță, dar și cele de studiu și de ajutor social în următorul an.
Citește și
- 17:52Apele Române amâna până joi dimineață scufundarea barjelor pe Dunăre pentru a evita riscurile. „Dacă există un minim risc, operațiunea se va anula”
- 21:49Avertisment de la Cernavodă: Reactorul 2 mai poate funcționa doar șapte zile din cauza secetei pe Dunăre. Când ar putea fi repornită Unitatea 1
- 21:17Arestat din cauza tupeului: I-a cerut bani polițistului care tocmai îl amendase
- 20:52Incident grav la un exercițiu militar în România: Parașutist rămas suspendat de avion după un salt ratat VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























