Actual· 1 min citire

O fată de doar 15 ani A MURIT într-un accident grav în Buzău - Mașina era condusă de un minor

Accident

Accident

Scris de Dan Istratie Publicat: 22 iul. 2022, 08:36

O adolescentă de 15 ani a murit, vineri dimineaţă, după ce autoturismul în care se afla, condus de un tânăr de aceeaşi vârstă, s-a răsturnat pe DN 2 (E 85), în afara localităţii Podgoria.

Conform datelor comunicate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Buzău, din primele date de la faţa locului s-a stabilit că, în timp ce conducea un autoturism din direcţia Focşani către Râmnicu Sărat, un tânăr în vârstă de 15 ani, din Vrancea, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei şi s-a răsturnat în afara părţii carosabile.

Accidentul s-a soldat cu decesul pasagerei, o tânără în vârstă de 15 ani, din judeţul Vrancea.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual