Interlopii care au bătut un activist, de față cu poliția, au fost reținuți

Activist bătut
Cei trei indivizi din Buzău care au bătut, în trafic, un șofer de față cu polițiștii au fost reținuți și urmează să ajungă în fața judecătorilor pentru arestare.
"În continuarea cercetărilor privind agresiunea din data de 12 iunie a.c., în care un buzoian, în vârstă de 41 de ani, a fost agresat de către trei persoane, în timp ce se afla în trafic, astăzi, au fost reținuți, pentru 24 de ore, cei trei bărbați, cu vârste de 27 și 44 de ani, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe, distrugere și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Cei trei bărbați urmează a fi prezentați magistraților, cu propunere de arestare preventivă, iar cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a tuturor circumstanțelor în care s-a produs evenimentul", anunță IGPR.
Citește și:
- 23:33 - Intervenție de urgență la barajul Măneciu după ploile torențiale și codul portocaliu hidrologic
- 23:07 - Vizită cu miză de securitate. Nicușor Dan a ajuns la SCOMAR, sistemul care monitorizează frontiera maritimă
- 22:50 - NASA se laudă că a testat cu succes avionul care depășește viteza sunetului - VIDEO
- 22:35 - Bilanțul DSU după o zi de coșmar sub furia apelor: 29 de localități din 10 județe și București, afectate de inundații, viituri și vijelii
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














