Comisar şef de la Crimă Organizată, hoţ în timpul liber. E acuzat că a furat o brăţară din Aeroport

Comisar şef de la Crimă Organizată, hoţ în timpul liber. E acuzat că a furat o brăţară din Aeroport
Ofițer de la Crima Organizată, hoț de bijuterii în timpul liber. Vorbim despre un comisar-șef de la Biroul de Combatare a Criminalităţii Organizate Timișoara. Acesta a pus ochii pe o brățară, în timp ce aștepta să se îmbarce într-un avion spre casă pe Aeroportul Henri Coandă din București.
Conform surselor citate, bărbatul de 51 de ani, care are gradul de comisar-şef la BCCO Timişoara, se afla joi în Aeroportul Otopeni şi dorea să ia un avion către Timişoara, pentru a merge acasă. În faţa sa, la filtrul de securitate din aeroport, se afla o femeie care ulterior a sesizat poliţiştii din aeroport că şi-ar fi uitat o brăţară în coşul în care erau depozitate obiectele călătorilor pentru a fi verificate. Poliţistul de la BCCO Timişoara ar fi luat respectiva brăţară şi ar fi plecat cu ea, fiind interceptat de poliţiştii din aeroport în autobuzul care îl ducea către avion. În acest caz, a fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt. La acest moment, sunt continuate cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti, au mai afirmat sursele citate.
Citește și:
- 23:42 - Amendă de 5.000 lei pentru un șofer prins în centrul Capitalei cu o cifă: bărbatul nu avea autorizaţie pentru Zona A - FOTO
- 23:34 - Suspect arestat în Austria după contaminarea unor borcane cu mâncare pentru bebeluși
- 23:00 - Șofer din Maramureș, amendat cu 5.000 lei după mai multe depășiri periculoase: conducătorul auto, filmat din elicopter
- 22:38 - Război Orientul Mijlociu. Iranul pune presiune pe Trump: "Mingea e în terenul SUA"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














