ATAC cu acid în Marea Britanie! Cel puțin 5 persoane rănite grav, care s-au tratat cu lapte înainte de spitalizare

ATAC cu acid în Marea Britanie! Cel puțin 5 persoane rănite grav Foto: Twitter.com
Atac cu acid în Cardiff, Țara Galilor! Cel puțin 5 persoane au fost grav rănite în urma unui incident în centrul orașului.
Presa britanică relatează despre un posibil atac cu acid după ce mai multe persoane au folosit lapte pentu a-și calma arsurile de pe corp înainte de a fi transportate la spital.
Imaginile publicate de DalyMail prezintă mai multe cutii de lapte pe jumătate goale și sticle de apă aruncate pe trotuar, în fața unei frizerii.
Martorii au susținut pe rețelele de socializare că incidentul este un „atac acid”. Mai mulți au relatat despre oameni acoperiți cu lapte pe stradă, care încercau să „neutralizeze acidul” de pe piele.
Poliția a blocat circulația și a securizat zona, dar nu a confirmat dacă este vorba sau nu de un atac cu acid. Populația a fost sfătuită să stea la distanță de strada unde a avut loc incidentul.
Un purtător de cuvânt al Poliției a anunțat că incidentul s-a petrecut duminică, în jurul orei 14.44,când a fost raportat presupusul atac. „Cinci persoane au fost transportate la spital cu leziuni superficiale”, a mai transmis oficalul Poliției.
Citește și:
- 23:42 - Amendă de 5.000 lei pentru un șofer prins în centrul Capitalei cu o cifă: bărbatul nu avea autorizaţie pentru Zona A - FOTO
- 23:34 - Suspect arestat în Austria după contaminarea unor borcane cu mâncare pentru bebeluși
- 23:00 - Șofer din Maramureș, amendat cu 5.000 lei după mai multe depășiri periculoase: conducătorul auto, filmat din elicopter
- 22:38 - Război Orientul Mijlociu. Iranul pune presiune pe Trump: "Mingea e în terenul SUA"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














