Advertising
Advertising
Victimele colaterale ale pandemiei. Nivel record al sinuciderilor printre adolescenții din Japonia

Record de sinucideri printre adolescenții din Japonia. Foto/Profimedia
Scris deIulian Budusan
Publicat14 oct. 2021, 10:00
SursăRealitatea
Numărul sinuciderilor în rândul copiilor din Japonia a atins cel mai ridicat nivel din ultimele patru decenii, fiind consemnate 415 cazuri, cifră de 100 mai mare comparativ cu anul trecut, fiind cea mai ridicată de la debutul acestor înregistrări, în 1974. În contextul pandemiei, rata sinuciderilor a crescut în 2020, după un deceniu în care cifrele au fost în scădere.
Citește și
- 13:11Incendiu de vegetație pe insula Evia: două localități evacuate
- 12:50Zelenski a returnat prin poștă cea mai înaltă decorație de stat a Poloniei, după ce i-a fost retrasă de președintele Nawrocki
- 12:14Bulgaria amenință cu veto asupra sancțiunilor UE care îl vizează pe patriarhul Kirill. România, dată ca exemplu pozitiv
- 11:30Ministerul Apărării din Brazilia a trezit milioane de oameni în miez de noapte: „Atenție, atac extraterestru!” - VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























