Advertising
Advertising
Chișinăul va prelungi contractul cu Gazprom

Chișinăul va prelungi contractul cu Gazprom
Scris deRealitatea.NET
Publicat18 oct. 2014, 16:48
Actualizat18 oct. 2014, 16:52
Ministrul moldovean al Economiei, Adrian Candu, a anunțat că Republica Moldova va prelungi, luna aceasta, contractul cu concernul rus, Gazprom, privind livrarea de gaze naturale și a asigurat că nu există riscul ca Republica Moldova să rămână fără gaz, pe perioada anotimpului geros, potrivit Agerpres.
Citește și
- 13:34Primul caz de Ebola confirmat în Franța
- 13:28Tânăr român, prins în Barcelona cu 139 de telefoane furate. Voia să le transporte în România
- 12:56Tragedie în ciclism. O sportivă de origine română a murit într-un accident rutier în Italia
- 12:30Putin ar putea pregăti un atac sub „steag fals”, avertizează Radosław Sikorski. Temeri pe flancul estic al NATO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























