Advertising
Advertising
Avion dispărut de pe radare în estul Indoneziei. Avea 10 pasageri la bord
2 oct. 2015, 19:30
Actualizat: 2 oct. 2015, 23:03

Avion dispărut de pe radare în estul Indoneziei. Avea 10 pasageri la bord
Articol scris de Scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET
Un avion cu 10 oameni la bord a dispărut de pe radare în Indonezia, deasupra Insulei Sulawesi, informează BBC.
Aparatul de zbor, aparținând companiei aeriene Aviastar, a pierdut legătura cu turnul de control cu aproximativ 30 de minute înainte de aterizare. Aeronava avea la bord 7 pasageri, inclusiv 2 copii, şi 3 membri ai echipajului.
Echipe de salvare au fost trimise în căutarea avionului, care este proprietatea unei companii private.
În iulie, 150 de oameni au murit după ce un avion militar s-a prăbuşit peste o zonă locuita din Medan, oraș din insula indoneziană Sumatra.
Citește și:
- 10:01 - Proteste violente în Franța: peste 150.000 de oameni vor salarii mai mari și cer demisia Guvernului - VIDEO
- 08:32 - Trump retrage 5.000 de soldați din Germania după ce a fost „umilit” de Berlin. Urmează taxe uriașe pentru industria auto
- 22:14 - Fără fonduri pentru Ucraina: Trump schimbă bugetul apărării pe 2027
- 20:53 - Negocieri eșuate SUA-Iran: Trump refuză planul de pace primit vineri de la Teheran
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














