Un avion s-a prăbușit în Germania - Toți oamenii de la bord au murit

Avion prăbușit
Două persoane au murit după ce un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit luni în munţii Siebengebirge din Germania, informează dpa.
Cadavrele, care nu au fost încă identificate, au fost recuperate din epavă, a informat un purtător de cuvânt al poliţiei.
Părţi ale avionului au fost împrăştiate pe o suprafaţă de peste 1.000 de metri pătraţi ca urmare a impactului cu solul.
Nu este clar ce a cauzat prăbuşirea avionului bimotor cu elice care trebuia să aterizeze la Hamburg.
Avionul a decolat de pe aerodromul Hangelar din Sankt Augustin, în apropiere de Bonn, şi s-a prăbuşit la scurt timp într-o zonă împădurită din apropierea districtului Koenigswinter-Ittenbach, conform datelor furnizate de purtătorul de cuvânt al poliţiei.
Luni dimineaţa a fost o ceaţă deasă, o vreme care nu este însă neobişnuită în regiune în această perioadă a anului.
Experţi ai Biroului federal de investigare a accidentelor aeriene s-au deplasat la faţa locului.
Iniţial s-a crezut că ar fi fost mai mulţi pasageri la bord, ipoteză care a fost însă ulterior infirmată.
Citește și:
- 23:37 - Eugen Tomac, despre Nicuşor Dan: ”Un preşedinte care va scrie istorie pentru ţară”
- 23:30 - Accident spectaculos în Suceava. Un șofer de 76 de ani a ajuns cu mașina suspendată peste un șanț și în gardul unei locuințe
- 22:58 - Scandal la o grădiniță din Pașcani. Un tată a înregistrat cu un microfon ascuns comportamentul educatoarei, după ce copilul său a început să manifeste semne de teamă: „Handicapt, turbat!”
- 22:44 - Ciprian Ciucu, atac dur la adresa lui Eugen Tomac: ”Lista miniştrilor pe care ni i-aţi prezentat astăzi este cusută cu aţă alb-fosforescentă”
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













