Tragedie pe șosea: 18 morți și 40 de răniți după ce un autocar a căzut într-o prăpastie, în Pakistan

Accident în Pakistan
Un grav accident rutier s-a produs vineri în Pakistan. 18 oameni au murit după ce autocarul în care se aflau a căzut într-o prăpastie, în sud-vestul țării. În autobuz se aflau pelerini care se întorceau de la o ceremonie religioasă.
Accidentul s-a produs într-o zonă izolată din regiunea Balucistan.
Din primele informații, șoferul a pierdut controlul volanului din cauza vitezei. Potrivit autorităților, 18 pasageri au murit și 41 au fost răniți.
Pakistanul are un număr record de accidente rutiere mortale, principalele cauze fiind starea proastă a drumurilor, a vehiculelor și șofatul periculos, potrivit Agerpres.
Tot săptămâna aceasta, peste 60 de oameni au murit după ce un tren a deraiat și a lovit un altul care venea din sens opus, în sudul țării.
Citește și:
- 23:57 - Aproape o jumătate de Românie este în diaspora. Copiii rămași acasă plătesc prețul exodului sărăciei. Documentar Realitatea PLUS
- 23:40 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 23:36 - Ilie Bolojan deschide ușa alegerilor anticipate: „PNL nu va bloca o astfel de variantă”
- 23:19 - Noi controverse legate de contractul Digi–SAFE. Bolojan susține că n-a știut, după ce SRI a transmis că procedura a fost supervizată de omul de încredere al premierului interimar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














