Advertising
Advertising
Te trezești cu mâinile amorțite? Poziția de somn nu e singurul motiv. Ce trebuie să știi

Te trezești cu mâinile amorțite? Poziția de somn nu e singurul motiv. Ce trebuie să știi
Scris deRealitatea.NET
Publicat3 oct. 2015, 14:28
Actualizat3 oct. 2015, 14:32
Te-ai trezit vreodată, în toiul nopții, din cauza unor furnicături în mâini sau cu mâinile amorțite? Această senzație poate fi normală în cazul în care dormi într-o poziție incomodă, care blochează circulația sângelui. Dar, în alte situații, furnicăturile sau amorțeala nu au nimic de-a face cu poziția de somn, ci trădează niște obiceiuri nesănătoase, deprinse în timpul zilei sau niște lipsuri pe care organismul le resimte.
Citește și
- 21:16Dosar penal prin e-SIGUR: Zeci de șoferi au dat vina pe soții!
- 20:41Doliu în economia mondială: Alan Greenspan, legendarul președinte al Federal Reserve, a murit la vârsta de 100 de ani
- 19:19Serviciile de informații avertizează: Inteligența Artificială va putea prăbuși guverne în câteva luni
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























