Tânăra spulberată de mașină în stația de autobuz a MURIT - Șoferul vinovat a fost reţinut

Accident Baia Mare
Femeia spulberată în stația de autobuz, la Baia Mare a murit. Tânăra de 20 de ani se afla în comă la Spitalul Județean de Urgență Baia Mare unde a fost dusă imediat după accident.
Aceasta a suferit şi o operație de amputare a piciorului, în urma impactului devastator. Soţul ei, care se afla chiar lângă ea la momentul tragediei, a suferit mai multe traumatisme şi a fost transferat la o clinică din Cluj-Napoca. Între timp, şoferul vinovat a fost reţinut.
Cei doi tineri din localitatea Buciumi au fost spulberați, în timp ce aşteptau autobuzul în staţie. Şoferul scăpase maşina de sub control. Acum i s-a schimbat încadrarea faptei, din vătămare corporală din culpă în ucidere din culpă.
Reamintim că, sâmbătă seara, un accident teribil a avut loc în stația de autobuz de lângă un mall din Baia Mare. Șoferul în vârstă de 20 de ani al unui autoturism BMW a pierdut controlul volanului într-o curbă și a intrat cu viteză în stația de autobuz în care, pe bacă, se aflau cei doi tineri. În urma accidentului, Denisa a avut piciorul amputat, în timp ce Raul, iubitul acesteia, a suferit leziuni deschise.
Momentul în care șoferul pierde controlul volanului și intră în stația de autobuz a fost surprins de camerele de supraveghere din zonă.
Citește și:
- 19:37 - Reacția MAE, după ce a fost convocat la sediu Ambasadorul Federației Ruse la București
- 19:05 - Dan Dungaciu, verdictul momentului: „Hai să facem anticipate și vom avea o Românie guvernată stabil”
- 18:54 - Amenzi uriașe pentru șoferii care merg pe banda de autobuz. Haos total în traficul din Capitală, polițiștii intervin urgent
- 18:41 - Dan Dungaciu, dezvăluiri din interiorul crizei politice: „Au existat discuții ale membrilor AUR cu PSD-PNL-USR. Așteptăm moțiunea”
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













