Sportivele de aur din Vrancea – întâmpinate, în miez de noapte, cu flori, de polițiști și de reprezentantul Consiliului Județean Vrancea

Sportivele de aur din Vrancea – întâmpinate, în miez de noapte, cu flori, de polițiști și de reprezentantul Consiliului Județean Vrancea
Gimnastele Ana Bărbosu şi Iulia Trestianu, legitimate la CSS Focşani, au fost felicitate, marţi noapte, când au revenit acasă de la Campionatele Europene desfăşurate în Turcia, maşinile în care se aflau fiind oprite de un filtru al Poliţiei sub pretextul unui control de rutină.
Surpriza a fost organizată de conducerea Consiliului Judeţean Vrancea, cu sprijinul Inspectoratului Judeţean de Poliţie.
„E o mare onoare să le întâmpinăm, fie şi în miez de noapte, pe gimnastele campioane europene, Ana Bărbosu şi Iulia Trestianu, chiar la intrarea în Focşani! Ana a cucerit 6 medalii de aur, iar Iulia a câştigat aurul cu echipa României. Felicitări campioanelor! Felicitări antrenorilor Daniela Trandafir şi Cezar Stoica! Felicitări părinţilor! Flori pentru campioane din partea Consiliului Judeţean Vrancea şi mulţumiri IPJ Vrancea pentru complicitate la realizarea acestei surprize nocturne” a scris pe Facebook președintele Consiliului Judeţean Vrancea, Cătălin Toma.
Citește continuarea pe realitateadevrancea.net.
Citește și:
- 22:28 - O toaletă publică roz a împărțit orașul Piatra Neamț în două. „Nicăieri în lumea asta nu am văzut asemenea lucru oribil”
- 22:16 - Robert Turcescu, scenariu sumbru după numirea lui Eugen Tomac: „Asistăm la o cafteală politică între Bolojan și Nicușor Dan”
- 21:59 - Reacția grupului parlamentar PACE la desemnarea lui Tomac ca premier: ”Nu oferim cecuri în alb”
- 21:49 - George Simion, despre Eugen Tomac: „Un surogat, un afront la adresa democraţiei şi a poporului român”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














