Advertising
Advertising
Primii bugetari care nu primesc salariile întregi: instituția care a rămas fără bani. Ministrul Finanțelor recunoaște: "Plata pensiilor, o provocare uriașă!"

Primii bugetari care nu primesc salariile întregi: instituția care a rămas fără bani
Scris deRealitatea.NET
Publicat29 mai 2025, 07:21
SursăRealitatea PLUS
Avem primii bugetari din țară care nu vor primi salariile întregi pentru că instituția a rămas fără bani! Este vorba despre Autoritatea Electorală Permanentă, iar în documentul transmis sindicatelor se arată că plata salariilor se va face etapizat.
Citește și
- 15:55Atac cibernetic la ANCPI: bazele de date nu au fost afectate. Când ar putea fi reluate serviciile de cadastru
- 12:10Evadare incredibilă în Pantelimon. Un traficant șchiop a sărit de la etaj și a fentat polițiștii chiar în timpul percheziției
- 10:57Alertă de securitate în România: Escrocii folosesc din nou numele Poliției și Ghișeul.ro pentru a goli conturile românilor
- 09:56Pelerinajul verii la Mănăstirea Pantocrator. Credincioșii se pot ruga la moaștele Sfintei Maria Magdalena
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























