Advertising
Advertising
Poliţist bătut în trafic de un şofer beat
21 sept. 2017, 10:13
Actualizat: 21 sept. 2017, 10:43

Poliţist bătut în trafic de un şofer beat
Sursă: REALITATEA.NET
Încă un poliţist lovit pe stradă. Este vorba despre un agent din judeţul Dolj, care a fost lovit de un şofer băut. Incidentul s-a întâmplat la Pieleşti, unde agresorul a intrat cu maşina într-un parapet.
Poliţiştii de la secţia rurală din zonă au mers la faţa locului, dar l-au găsit pe şofer nervos şi pus pe scandal. Individul i-a dat un cap în faţă unuia dintre poliţişti. Bărbatul avea 0,87 miligrame per litru alcool pur în aerul expirat şi este cercetat acum pentru ultraj şi conducere sub influenţa alcoolului. Ancheta în acest caz a fost preluată de către Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova.
Citește și:
- 11:42 - Continentul care se rupe. Un nou ocean va apărea pe harta lumii. Procesul este deja în desfășurare
- 11:37 - Urmărire ca în filme în Craiova: un șofer a lovit o autospecială de poliție și a încercat să fugă
- 11:30 - Accident rutier grav în Bistrița Năsăud: o mașină s-a răsturnat pe plafon. Victimele sunt o bunică și nepotul de 2 ani
- 11:03 - Când sunt Moșii de vară în 2026. Ce trebuie să faci în această zi și ce trebuie neapărat să dai de pomană
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














