PNL urmează să valideze candidatura lui Nicolae Ciucă la președinția Românei în a doua jumătate a lunii august - SURSE

Nicolae Ciucă și-a anunțat deja intenția de a candida, dacă partidul îi va cere acest gest
Liderii PNL ar urma să valideze candidatura lui Nicolae Ciucă la președinția României în a doua jumătate a lunii august, au indicat surse politice citate de Realitatea Plus.
Biroul Național Permanent al PNL ar urma să aibă o ședință în care va fi validată candidatura lui Nicolae Ciucă la președinția României în a doua jumătate a lunii august, au indicat surse politice citate de Realitatea Plus.
Liderul PNL a anunțat încă din luna iunie că partidul a decis să aibă propriul candidat la alegerile prezidențiale.
Ciucă a făcut anunțul. Va candida la președinție, proiectul candidatului comun cu PSD "nu mai poate funcționa"
Nicolae Ciucă, favorit în cursa pentru Cotroceni. Un analist politic face radiografia prezidențialelor
Citește și:
- 23:50 - Incendiu de proporții într-o gospodărie din județul Suceava. O femeie a fost grav rănită, 100 de păsări au murit, iar tone de cereale au fost făcute scrum
- 22:59 - De ce este incompatibil Ilie Bolojan pentru Ministerul Energiei? Explicațiile experților
- 22:52 - Ilie Bolojan exclude varianta demisiei înainte de moțiunea de cenzură: ”Am dus întotdeauna lucrurile la capăt”
- 22:30 - Crin Antonescu, în exclusivitate la Realitatea PLUS: ”Bolojan trebuia să depună mandatul de premier”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













