Advertising
Advertising
PNL, reacție la atacurile din PSD împotriva lui Virgil Popescu: Așteptăm discuții oficiale, nu răspundem la comentarii pe Facebook

Ionuț Stroe, purtător de cuvânt PNL
Scris deRealitatea.NET
Publicat23 aug. 2022, 13:34
Actualizat23 aug. 2022, 13:35
Sursărealitatea net
Purtătorul de cuvânt al PNL, Ionuț Stroe, a declarat în exclusivitate la Realitatea Plus că subiectul demiterii ministrului Energiei, Virgil Popescu, nu se regăsește pe agenda liberalilor. Stroe a precizat că partidul său nu va intra cu PSD într-o polemică pe rețelele de socializare. Reacția a venit după ce pe pagina oficială de Facebook a social-democraților a fost postat un atac al deputatului Mihai Weber la adresa lui Popescu, pe care l-a acuzat că este "incompetent".
Citește și
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
- 23:09Apelul Cristelei Georgescu către părinți: „Să le dăm copiilor nu doar un nume de sfânt, ci un reper moral. Citiți-le viețile sfinților!”
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
- 22:59Adrian Veștea anunță că are o majoritate sigură: „Avem acele 200 de voturi, chiar depășim acest număr. Începând de mâine chem la discuții toate forțele proeuropene”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























