Microbuz cu opt pasageri implicat într-un accident la intrare în Cluj-Napoca

Microbuz cu opt pasageri implicat într-un accident la intrare în Cluj-Napoca
Un accident de circulaţie a avut loc noaptea trecută în comuna Apahida, la intrare în Cluj-Napoca, scrie Realitateadecluj.net.
Un microbuz înmatriculat în Republica Moldova a părăsit şoseaua şi s-a oprit violent într-un cap de pod.
Din fericire, pasagerii au scăpat teferi.
Şoferul unui microbuz care transporta opt pasageri de la Chişinău în Italia a părăsit şoseaua imediat după ce a ieşit dintr-un sens giratoriu, oprindu-se într-un cap de pod.
În urma impactului, o pasageră aflată în microbuz a suferit răni uşoare şi a primit îngrijiri de la medicii de pe ambulantele de la faţa locului.
Ceilalţi pasageri au refuzat consultul medical. Pasagerii au aşteptat un alt microbuz care i-a preluat şi transportat la destinaţia iniţială.
Citește și:
- 16:24 - Documentul pe care trebuie să îl verifici înainte de a cumpăra un apartament. Oferă o imagine clară asupra situației legale a locuinței
- 16:10 - Zile libere 2026: Trei zile de pauză de 1 Mai și noi minivacanțe pe 1 și 5 iunie pentru sistemul de învățământ
- 15:36 - România, cea mai mare rată a mortalității rutiere din UE. Câte decese s-au înregistrat în 2024
- 14:53 - Secretul celui mai bun orez. Cum să obții o textură perfectă pentru preparatul tău
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














