Advertising
Advertising
Medicii i-ar putea salva, dar nu au cu ce. Din spitale lipsesc iar citostaticele

Medicii i-ar putea salva, dar nu au cu ce. Din spitale lipsesc iar citostaticele
Scris de Realitatea.NET Publicat: 20 oct. 2015, 17:28
Medicii i-ar putea salva, dar nu au cu ce. Este vorba despre pacienţii diagnosticaţi cu cancer care au nevoie de transplant cu celule stem. Pentru că din spitalele din întreaga ţară lipsesc iar citostatice, bolnavii sunt trecuţi pe listele de aşteptare şi speră ca statul să le dea medicamentele până nu va fi prea târziu. Sau, dacă au bani, îşi cumpără singuri tratamentul. Numai că preţul acestuia ajunge la aproape 1.500 de euro şi puţini şi-l permit.
Citește și
- 19:21Imagini șocante: mașină cuprinsă de flăcări după un accident
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
- 23:09Apelul Cristelei Georgescu către părinți: „Să le dăm copiilor nu doar un nume de sfânt, ci un reper moral. Citiți-le viețile sfinților!”
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























