Actual· 1 min citire

Haos total la FCSB. Jucătorii l-au umilit pe antrenor

Haos total la FCSB. Jucătorii l-au umilit pe antrenor

Haos total la FCSB. Jucătorii l-au umilit pe antrenor

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 aug. 2019, 11:42

Bogdan Vintilă, 47 de ani, noul antrenor al echipei FCSB, a nimerit în haosul fără precedent de la echipa lui Gigi Becali.

Gigi Becali dictează toate schimbările, antrenorii n-au pic de autoritate, iar jucătorii, complet bulversați, au ajuns să nu mai țină cont de nicio indicație.

Un episod reprezentativ s-ar fi petrecut la chiar primul antrenament al lui Bogdan Vintilă de la instalare. Potrivit consilierului FRF Andrei Vochin, citat de Fanatik, Vintilă le-a cerut jucătorilor mai experimentați să-și schimbe poziționarea în timpul unui joc de antrenament, schimbare cu care greii vestiarului n-ar fi fost deloc de acord.

„La noi, regula e că la mijloc intră cei tineri, nu «veteranii»”, i-ar fi spus Bălgrădean lui Vintilă.

Vintilă n-a avut ce să facă, și-a dat seama că solicitarea sa n-are cum să-i „atingă” pe greii vestiarului de la FCSB, continuând apoi antrenamentul fără alte obiecții.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual