Advertising
Advertising
Guvernul alocă 3 miliarde de lei pentru familiile care vor să achiziționeze panouri fotovoltaice. Anunțul premierului Ciucă

Nicolae Ciucă, premierul României / Inquam Photos / Octav Ganea
Scris deRealitatea.NET
Publicat31 ian. 2023, 09:59
Actualizat31 ian. 2023, 11:05
Premierul Nicolae Ciucă a anunțat în debutul ședinței de guvern de marți, de la Palatul Victoria, alocarea a 3 miliarde de lei pentru familiile care vor să achiziționeze panouri fotovoltatice. De acești bani ar urma să beneficieze 150.000 de familii. Până în prezent, prin acest program inițiat de Guvern în parteneriat cu Ministerul Mediului, au accesat bani 40.000 de familii. Scopul e acela de a atinge tinta proiectului greendeal pana in 2030.
Citește și
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
- 18:15Protest la Parlament: Funcționarii publici intră în grevă japoneză în plină învestire a Guvernului
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























