Advertising
Advertising
Cum au păgubit patru români mai multe parcuri solare din Belgia cu 565.000 de euro. Acum sunt după gratii și buni de plată

Cum au păgubit patru români mai multe parcuri solare din Belgia cu 565.000 de euro. Acum sunt după gratii și buni de plată
Scris de Realitatea.NET Publicat: 29 mar. 2023, 16:33
Patru compatrioți din Belgia au fost găsiți vinovați de instanța din Mechelen, regiunea Flandra, pentru spargerile din patru firme. Prejudiciile sunt impresionante, întrucât românii au fugit cu cablurile de cupru ale panourilor solare. Dincolo de paguba materială produsă de furtul cablurilor în sine, incapacitatea instalațiilor solare de a produce energie a lăsat un mare gol în conturile companiilor operatoare. Acest gol va fi acoperit, bineînțeles, de către cei care se fac vinovați de furt.
Citește și
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
- 16:24Evaziune la firmele de livrări: Anchetă penală pentru un prejudiciu de 23 de milioane de lei
- 16:08Guvernul Veștea prinde contur: Primii miniștri propuși au trecut de audierile din comisii VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























