Advertising
Advertising
Cum au păgubit patru români mai multe parcuri solare din Belgia cu 565.000 de euro. Acum sunt după gratii și buni de plată

Cum au păgubit patru români mai multe parcuri solare din Belgia cu 565.000 de euro. Acum sunt după gratii și buni de plată
Scris de Realitatea.NET Publicat: 29 mar. 2023, 16:33
Patru compatrioți din Belgia au fost găsiți vinovați de instanța din Mechelen, regiunea Flandra, pentru spargerile din patru firme. Prejudiciile sunt impresionante, întrucât românii au fugit cu cablurile de cupru ale panourilor solare. Dincolo de paguba materială produsă de furtul cablurilor în sine, incapacitatea instalațiilor solare de a produce energie a lăsat un mare gol în conturile companiilor operatoare. Acest gol va fi acoperit, bineînțeles, de către cei care se fac vinovați de furt.
Citește și
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
- 18:15Protest la Parlament: Funcționarii publici intră în grevă japoneză în plină învestire a Guvernului
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























