Advertising
Advertising
Controverse la Kremlin. Putin l-a demis pe un general care a mințit în legătură cu "succesele" din Ucraina

Generalul Anașkin (cu părul cărunt) la o reuniune a șefilor militari (Profimedia)
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 nov. 2024, 15:51
Actualizat24 nov. 2024, 15:54
Kremlinul l-a demis pe general care comanda grupul de trupe Sud, acuzându-l că a mistificat datele despre progresul operațiunilor din Ucraina. Potrivit bloggerilor de război pro-ruși și surselor din mass-media rusă, decizia vine în contextul în care ministrul rus al Apărării vrea să-i înlăture pe toți comandații ineficienți.
Citește și
- 13:03Dani Mocanu, audiat după plângerile făcute de Garda de Mediu VIDEO
- 12:06Radu Miruță, despre scandalul programului SAFE: „O minciună și o intoxicare că banii din Transporturi merg spre firme din Ucraina!”
- 11:56Radu Miruță, după scandalul dronei maritime explodată în Portul Constanța: „Situația de securitate este gravă! Nu e de joacă”
- 11:43Radu Miruță a anulat definitiv scumpirea cartelei de metrou la 7 lei: „Nici dacă vine alt ministru nu poate crește prețul” VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























