I-a apărut o băşică gălbuie pe picior, iar după ce a spart-o a ieşit...

I-a apărut o băşică gălbuie pe picior, iar după ce a spart-o a ieşit...
O tânără de 24 de ani din Canada n-a dat mare atenţie unei bube ce-i apăruse pe picior. A ignorat-o mai multe zile. Galeria Foto.
După o săptămână, băşică începuse s-o şi doară. A mers la medic. Aici, a aflat că fusese muşcată de păianjenul Văduva Neagră. Doctorul i-a spart buba, de unde a ieşit infecţia gălbuie. I-au fost prescrise şi antibiotice.
Văduva neagră este o specie de păianjeni veninoși din genul Latrodectus, familia Theridiidae. Specimenele acestei specii trăiesc în America de Nord. Specia este cunoscută pentru colorația roșie și neagră a femelei, care va mânca (ocazional) masculul după reproducere.
Ce a ieşit de acolo după ce doctorul i-a spart buba, în Galeria Foto.
Citește și:
- 18:46 - Solicitare oficială de la București: Dronele ucrainene să se autodistrugă dacă ajung aproape de România!
- 18:22 - Portiția legislativă din Parlament. Procesatorii scapă de plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază
- 18:20 - Makaveli a fost reținut în scandalul banilor. Influencerul își va petrece noaptea în Arestul Central al Poliției Capitalei
- 18:13 - Copilă de 2 ani, transportată de urgență la spital după un accident grav în curtea casei. Micuța a căzut într-un cazan cu gem fierbinte
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























