Advertising
Advertising
Bărbat urmărit internaţional, depistat în Dâmbovița
20 ian. 2021, 11:19
Actualizat: 20 ian. 2021, 11:35

Politia
Articol scris de Scris de Andrei Zbîrnea
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, în colaborare cu polițiștii de la Secția nr. 2 Poliție Rurală Băleni, au identificat pe raza comunei Bucșani un bărbat de 40 de ani, din Racovița, urmărit internațional. Pe numele lui, autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare pentru comiterea infracțiunii de furt.
Bărbatul a fost prezentat Curții de Apel Ploiești, față de el fiind dispusă măsura arestării preventive pentru 15 zile, scrie realitateadedambovita.net. Cel în cauză a fost depus în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița.
Citește și:
- 13:16 - BNS cere retragerea proiectului noii legi a salarizării: risc de inechități majore
- 12:59 - Atac armat după o ceremonie de absolvire în California: un mort și trei răniți
- 12:59 - Scandal în Dolj. Două tinere au fost agresate din propria curte de trei persoane
- 12:58 - Scandal uriaș după discuțiile privind eliminarea normei de hrană pentru polițiști. Sindicatele avertizează: „Urmează demisii și haos în sistem”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













