Advertising
Advertising
Alexandru Rafila vrea să importe medici din afara Uniunii Europene, pentru a putea acoperi deficitul din sistem

Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea
Scris de Realitatea.NET Publicat: 26 dec. 2022, 11:30
România ar putea apela la medici din afara Uniunii Europene pentru a acoperi deficitul de personal din Sănătate. Autorităţile caută soluţii pentru cadrul legal. Anunțul a fost făcut de ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila.
Citește și
- 18:15Protest la Parlament: Funcționarii publici intră în grevă japoneză în plină învestire a Guvernului
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
- 16:24Evaziune la firmele de livrări: Anchetă penală pentru un prejudiciu de 23 de milioane de lei
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























