Advertising
Advertising
Acest oraș din România nu va mai plăti facturile la curent! Își va asigura iluminatul public numai din fotovoltaice

Blaj intenționează să devină independent energetic prin construcția unui parc fotovoltaic
Scris de Realitatea.NET Publicat: 6 feb. 2023, 23:39
Un oraș din vestul țării a decis să rupă legăturile cu furnizorii de electricitate și să devină independent energetic. Soluția asupra căreia au căzut de acord autoritățile locale a fost construcția unui parc fotovoltaic, în care vor fi investiți peste 4,7 milioane de lei.
Citește și
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
- 16:24Evaziune la firmele de livrări: Anchetă penală pentru un prejudiciu de 23 de milioane de lei
- 16:08Guvernul Veștea prinde contur: Primii miniștri propuși au trecut de audierile din comisii VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























