Accident STUPID în tramvai, din cauza unei pasagere. Ce a făcut femeia

Accident STUPID în tramvai, din cauza unei pasagere. Ce a făcut femeia
Un accident mai puţin obişnuit s-a petrecut miercuri după amiază, într-un tramvai care circula în Arad.
Totul a avut loc după ce, în apropierea unei staţii, o călătoare a tras semnalul de alarmă. Nu se ştie deocamdată care a fost motivul gestului ei, dar martorii spun că ar fi vrut să atragă atenţia vatmanului că la staţia respectivă vrea să coboare.
Semnalul de alarmă a provocat însă un întreg domino: a oprit garnitura de tramvai pe loc, iar din cauza opririi bruşte, o altă pasageră, o femeie în vârstă, care se afla în mijlocul de transport în comun, a căzut, scrie presa locală.
Bătrâna s-a rănit la o mână, dar şi în zona abdominală şi la coaste. La faţa locului a sosit imediat o ambulanţă, iar victima a fost transportată la Spitalul Judeţean Arad pentru a i se face investigaţii medicale suplimentare.
În ceea ce o priveşte pe pasagera care a tras semnalul de alarmă, aceasta nu a mai fost de găsit.
Circulaţia tramvaielor pe ruta respectivă a fost complet blocată timp de aproximativ 40 de minute, după ce la faţa locului a ajuns şi un echipaj al Poliţiei Rutiere. Oamenii legii au făcut cercetări pentru a afla cine şi în ce măsură se face vinovat de accident.
Citește și:
- 07:03 - Cristian Mungiu, aplaudat ca pe scena de la Cannes în avionul cu care a revenit în România – VIDEO
- 23:43 - Doi copii, la un pas de moarte după ce au intrat în râul Ialomița pentru a recupera o minge. Au fost salvați la timp de polițiști
- 23:00 - Incendiu de proporții într-o gospodărie din județul Suceava. Flăcările amenință o pădure din zonă-VIDEO
- 22:29 - Filmul inspirat din drama copiilor separați cu forța de stat. Eșecul progresismului dus la extrem, ce vrea să arate regizorul Cristian Mungiu-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














