Sport· 1 min citire

Simona Halep, eliminată de la Roma. De ce a pierdut lamentabil

Simona Halep, eliminată de la Roma. De ce a pierdut lamentabil

Simona Halep, eliminată de la Roma. De ce a pierdut lamentabil

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 16 mai 2019, 16:57

Simona Halep (2 WTA) a fost eliminată în turul secund al turneului de la Roma, după ce a pierdut în faţa cehoaicei Marketa Vondrousova (44 WTA), scor 6-2, 5-7, 3-6.

De ce a pierdut Simona Halep lamentabil?

Simona Halep a avut probleme medicale, în setul decisiv al meciului cu Marketa Vondrousova, din turul 2 al turneului de la Roma. Constănţeanca a avut o contractură musculară şi a solicitat şi intervenţia fizioterapeutului, apoi a discutat cu antrenorul său, Daniel Dobre, conform Digisport.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport