Sport· 1 min citire

Simona Halep, Irina-Camelia Begu şi Horia Tecău joacă duminică la Australian Open

Simona Halep, Irina-Camelia Begu şi Horia Tecău joacă duminică la Australian Open

Simona Halep, Irina-Camelia Begu şi Horia Tecău joacă duminică la Australian Open

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 24 ian. 2015, 11:20

Simona Halep şi Irina-Camelia Begu joacă, duminică dimineaţă, în optimi la Australian Open, în timp ce Horia Tecău va evolua în primul tur al probei de dublu mixt la primul Grand Slam al anului, au anunţat organizatorii.

Irina-Camelia Begu, locul 42 WTA, va juca împotriva canadiencei Eugenie Bouchard, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 7, în primul meci de pe arena Rod Laver, la ora locală 11.00 - ora 2.00 - ora României.

Tot pe arena Rod Laver va juca şi Simona Halep, locul 3 WTA, cu belgianca Yanina Wickmaier, locul 80 WTA, în primul meci al sesiunii de seară, de la ora locală 19.00 - 10.00 - ora României.

În primul tur la dublu mixt, perechea Lucie Hradecka/Horia Tecău va juca în compania cuplului Andreja Klepac/Chris Guccione (Slovenia/Australia), în al treilea meci de pe terenul 11.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport