Advertising
Advertising
Medalie de aur pentru echipa de spadă a României la Campionatele Europene

Medalie de aur pentru echipa de spadă a României la Campionatele Europene
Scris deRealitatea.NET
Publicat12 iun. 2014, 20:44
SursăMediafax
Echipa feminină de spadă a României, formată din Ana Maria Brânză, Simona Pop, Simona Gherman și Maria Udrea, a cucerit, joi, medalia de aur la Campionatele Europene de scrimă de la Strasbourg, după ce a învins, în finală, cu scorul de 38-34, reprezentativa Rusiei.
Citește și
- 23:56 Premieră spectaculoasă înainte de Cupa Mondială 2026! Mingea oficială FIFA a ajuns în spațiu, iar astronauții au jucat fotbal în imponderabilitate
- 16:12David Popovici, în audienţă la Papa Leon. ”Sportul este medicament pentru trup şi spirit”
- 15:45Echipa cu care ar putea semna Răzvan Lucescu. Românul s-ar putea întoarce în țara unde a mai antrenat
- 10:34Selecționerul Montella, după eliminarea Turciei de la Mondial: „Nu îmi dau demisia”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























