Advertising
Advertising
Liga 1. S-a aflat care este prima echipă retrogradată în Liga a II-a
19 mai 2017, 21:19
Actualizat: 19 mai 2017, 21:19

Liga 1. S-a aflat care este prima echipă retrogradată în Liga a II-a
Articol scris de Scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET
Meciul Pandurii - ASA, 1-0, din play-out-ul Ligii 1 a decis prima echipă retrogradată matematic în Liga a II-a. Aceasta este ASA Tg. Mureş, adică vicecampioana din urmă cu 2 ani.
Echipa condusă de Ionel Ganea va juca în sezonul viitor în liga secundă, fiind în acest moment la 10 puncte de locul care asigură barajul, cu doar trei etape rămase de disputat din play-out, anunţă Digisport.
Astfel, ASA revine în liga a doua după doar trei sezoane petrecute în Liga 1, în care a reușit să își treacă în palmares și un trofeu, Supercupa României (2015).
Citește și:
- 18:30 - Nicușor Dan a decorat eroii de la Sevilla la 40 de ani de la triumful istoric al Stelei în Cupa Campionilor Europeni
- 17:41 - Nicușor Dan, despre decorarea lui Cristian Chivu, după ce a luat titlul cu Inter: „Ne gândim la asta. Are tot"
- 08:37 - Cristian Chivu, campion în Italia cu Inter Milano. Este primul său titlu în calitate de antrenor
- 22:04 - Moment dramatic la Galați: tatăl fotbalistului Dragoș Huiban a murit la scurt timp după partida Oțelul-Metaloglobus
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














