Advertising
Advertising
Primele medalii pentru România la Rio. AUR OLIMPIC pentru echipa feminină de spadă: a zdrobit China

Primele medalii pentru România la Rio. AUR OLIMPIC pentru echipa feminină de spadă: a zdrobit China
Scris deRealitatea.NET
Publicat11 aug. 2016, 20:08
Actualizat12 aug. 2016, 07:30
România a obţinut primele două medalii la Olimpiada de la Rio: echipa feminină de spadă. formată din Ana Maria Popescu, Simona Gherman, Simona Pop şi Loredana Dinu, a câștigat aurul olimpic, învingând categoric China, cu 44-38, iar perechea de tenis Florin Mergea - Horia Tecău s-a calificat joi seară în finala de dublu masculin, după o victorie cu 6-3, 7-5 în faţa americanilor Jack Sock/Steve Johnson.
Citește și
- 23:56 Premieră spectaculoasă înainte de Cupa Mondială 2026! Mingea oficială FIFA a ajuns în spațiu, iar astronauții au jucat fotbal în imponderabilitate
- 16:12David Popovici, în audienţă la Papa Leon. ”Sportul este medicament pentru trup şi spirit”
- 15:45Echipa cu care ar putea semna Răzvan Lucescu. Românul s-ar putea întoarce în țara unde a mai antrenat
- 10:34Selecționerul Montella, după eliminarea Turciei de la Mondial: „Nu îmi dau demisia”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News



























