EXCLUSIV | Echipa pe care Adi Iencsi își dorește să o pregătească în carieră: „Mi-ar face o deosebită plăcere”

Adrian Iencsi
Fostul fundaș și-a început cariera de antrenor în urmă cu mai bine de opt ani, pe banca celor de la CS Corbeanca.
În timpul scurs de atunci, Iencsi a apucat să antreneze o singură echipă dintre cele la care a evoluat și ca jucător. Și-a împlinit visul de a ajunge pe banca Rapidului, însă își mai dorește o experiență și la echipa care l-a lansat în fotbalul mare: Ceahlăul Piatra Neamț.
„Nu am mai fost la curent cu ce se întâmplă la Piatra Neamț, știu că sunt în Liga 3. Pentru mine clubul Ceahlăul reprezintă ceva special, acolo am crescut, m-am format ca om, ca sportiv.
Am progresat foarte mult, e un loc special și mi-aș dori foarte mult ca echipa să ajungă în Liga 1. Și de ce nu? Mi-ar face o deosebită plăcere să fiu antrenorul Ceahlăului Piatra Neamț”, a dezvăluit fostul fotbalist, în exclusivitate pentru realitateasportiva.net.
Vezi mai multe detalii pe realitateasportiva.net
Citește și:
- 13:55 - Stadioanele de la Cupa Mondială 2026: topul arenelor care vor găzdui fazele finale
- 23:24 - Scandal uriaș la Câmpina: Antrenor de înot cercetat pentru agresiune sexuală asupra unei minore de 12 ani
- 17:30 - Nadia Comăneci va fi decorată de președintele Nicușor Dan la Palatul Cotroceni. 2026, anul dedicat Zeiței de la Montreal
- 09:29 - Bucureștiul candidează pentru găzduirea finalei Europa League din 2028. Ciucu a semnat dosarul și anunță lucrări la Arena Națională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













