Europa League. Rezultate Europa League. Mircea Lucescu a învins Anderlecht în turul optimilor

Europa League. Rezultate Europa League. Mircea Lucescu a învins Anderlecht în turul optimilor
Şahtior Doneţk (Ucraina), echipă antrenată de românul Mircea Lucescu, a câştigat, joi, 10 martie, scor 3-1, meciul jucat la Lvov cu Anderlecht (Belgia), în manşa tur a optimilor de finală din Europa League.
Borussia Dortmund a câştigat, la rândul său, scor 3-0, manşa tur a confruntării cu Tottenham Hotspur, echipă care a eliminat-o pe Fiorentina, formaţie la care evoluează Ciprian Tătăruşanu. Fenerbahce s-a impus greu, pe teren propriu, scor 1-0, cu Braga, iar FC Basel - FC Sevilla s-a terminat nedecis, scor 0-0, conform Mediafax.
Rezultatele înregistrate în meciurile de la ora 20:00 din manşa tur a optimilor Europa League:
Borussia Dortmund - Tottenham 3-0 (Aubameyang 30, Reus 60, 70)
Şahtior Doneţk - Anderlecht 3-1 (Taison 22, Kucher 24, Eduardo 79 / Acheampong 69)
Fenerbahce - Sporting Braga 1-0 (Topal 83)
FC Basel - FC Sevilla 0-0
Citește și:
- 12:33 - Doliu în sportul mondial: Alex Zanardi, fostul pilot de F1 și campion paralimpic, a murit
- 23:00 - Accidentare gravă în Liga 2: dublă fractură pentru un fotbalist cunoscut. Ambulanța a fost împinsă pe teren din cauza ploii
- 10:50 - Răzvan Lucescu, dezvăluire emoționantă despre ultimele clipe ale lui Mircea Lucescu: „Mă liniștea, îmi spunea că nu are nimic”
- 20:40 - Cum a slăbit Adrian Mutu 11 kilograme? Secretul regimului său alimentar și regula de aur pentru o formă de invidiat
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














