Advertising
Advertising
Doi cicliști români, pentru prima dată în istorie în Turul ciclist al Italiei

Doi cicliști români, pentru prima dată în istorie în Turul ciclist al Italiei
Scris de Realitatea.NET Publicat: 6 mai 2015, 16:17
Site-ul oficial al echipei de ciclism de nivel pro-continental Nippo - Vini Fantini a anunțat, miercuri, cei 9 rutieri înscriși pe lista definitivă pentru Turul Italiei 2015, între cei selecționați de antrenorii Stefano Giuliani, Mario Manzoni și Hiroshi Daimon aflându-se și românul Eduard Grosu, care, astfel, devine al doilea sportiv din țara noastră, după Serghei Țvetkov (Androni), înscris în acest mare tur.
Citește și
- 13:57Patru romance, pe tabloul principal la Wimbledon. Sorana Cîrstea, singura cap de serie
- 12:40CSM București și Gloria Bistrița și-au aflat adversarele din grupele Champions League. Urmează dueluri de foc
- 08:44Record de goluri la Cupa Mondială după doar două săptămâni de competiție
- 23:56 Premieră spectaculoasă înainte de Cupa Mondială 2026! Mingea oficială FIFA a ajuns în spațiu, iar astronauții au jucat fotbal în imponderabilitate
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























