Sport· 1 min citire

Adrian Mutu, ŞOCAT la primul meci jucat la Ploieşti

Adrian Mutu, ŞOCAT la primul meci jucat la Ploieşti

Adrian Mutu, ŞOCAT la primul meci jucat la Ploieşti

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 3 mar. 2014, 10:30

ADRIAN MUTU. Revenit în România după 14 ani, ADRIAN MUTU a rămas impresionat de primul meci jucat pentru Petrolul în faţa fanilor din Ploieşti. ADRIAN MUTU a fost integralust în PETROLUL - OŢELUL 2-0.

ADRIAN MUTU. După meci, ADRIAN MUTU i-a lăudat pe suporterii de pe "Ilie Oană".

"Atmosfera e extraordinară, m-a minunat această legătură între echipă și suporteri. Este ceva unic ce am văzut aici, în România. Sper să le oferim satisfacții", a spus ADRIAN MUTU la Digi Sport.

"Meci greu, mai ales în prima parte. Am văzut o schimbare în bine a Oțelului, față de anul trecut, ce am văzut eu. Cred că va pune probleme multor echipe. Când toate echipele vin să se apere, sunt foarte scurte, n-ai loc și întotdeauna trebuie să-ți asumi responsabilitatea de a face un dribling sau un 2 contra 2. Cum se desfac puțin, s-a văzut că am dominat clar", a mai spus ADRIAN MUTU.

"A fost bine că am profitat de acest pas fals al Stelei și de această înfrângere a Astrei, dar ne e greu. Continuăm până la sfârșit", a încheiat ADRIAN MUTU.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport