Advertising
Advertising
Valul de căldură face noi victime: femeie de 75 de ani, dusă la spital după ce a leșinat în stația de autobuz, la Iași

Stație autobuză/ Arhivă foto
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 iun. 2026, 20:17
O femeie de 75 de ani a fost transportată sâmbătă la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului „Sf. Spiridon” din Iași după ce a leșinat într-o stație de autobuz din cauza căldurii. În urma căzăturii, femeia a suferit mai multe contuzii. Cazul nu este singular. Tot sâmbătă, o femeie a avut nevoie de intervenția echipajelor de urgență după ce a leșinat în apropierea unui mall din Brașov.
Citește și
- 20:58Alertă în Satu Mare: pompierii caută o persoană dispărută în râul Someș
- 20:45Mii de oameni au sărbătorit Ziua Drapelului la Târgu Mureș, într-un marș festiv
- 20:04Tânăr de 24 de ani, rănit grav după ce a fost prins sub roata unui tractor neasigurat
- 19:15Șoferii ruși au început să-și pună în rezervor „pastile” care reduc consumul de carburant
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























