Advertising
Advertising
O olimpică a refuzat avocatul și a câștigat împotriva Ministerului Educației. Acum statul trebuie să plătească

O olimpică a refuzat avocatul și a câștigat împotriva Ministerului Educației
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 iun. 2026, 15:53
O fostă elevă, în prezent studentă la Drept, a obținut o victorie în instanță împotriva Ministerului Educației, fără a fi reprezentată de avocat. Magistrații au decis ca instituția să îi plătească contravaloarea bursei de merit olimpic internațional, la care se adaugă și cheltuieli de judecată de aproximativ 6.000 de lei.
Citește și
- 17:49Canicula oprește camioanele de mare tonaj pe drumurile din zonele aflate sub Cod roșu: ce trebuie să știe șoferii
- 16:43Momente de panică pe A1: o mașină a luat foc în mers în zona Ilia. Au intervenit pompierii
- 16:27Francezii au găsit o soluție împotriva caniculei. Materialul aplicat pe geamuri a dispărut din magazine
- 16:00Mii de oameni pe litoral în weekendul cu temperaturi de foc: plajele sunt pline
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























